Regulamin

Regulamin

I. WARUNKI OGÓLNE

1. Właścicielem sklepu internetowego www.colonginus.pl jest firma Longinus Co Sp.z o.o. Sp.K z siedzibą w Bydgoszczy przy ul. Granicznej 3/13, REGON 36609538500000, NIP:967-138-37-48 , zwana dalej sklepem internetowym.

2. Sklep internetowy www.colonginus.pl prowadzi sprzedaż hurtową za pośrednictwem sieci Internet oraz w punkcie zamówień i odbioru towaru.

3. Umowa sprzedaży zawierana jest pomiędzy Klientem a Longinus Co Sp.z o.o. Sp.K   .

4. Produkty sprzedawane przez www.colonginus.pl są fabrycznie nowe i wolne od wad fizycznych i prawnych.

5. Ceny towarów podane są w złotych polskich i zawierają wszystkie jej składniki, w tym VAT, cła i podatki.

6. Cena oraz dostępność towaru podana przy każdym produkcie jest wiążąca w chwili potwierdzenia zamówienia Klienta przez obsługę sklepu.

7. Na każdy sprzedany produkt wystawiamy dowód sprzedaży w postaci faktury VAT lub paragonu fiskalnego.

8. Warunkiem koniecznym do dokonania zakupów jest założenie konta na stronie www.colonginus.pl, co jest równoznaczne z rejestracją i akceptacja regulaminu sklepu internetowego.

 

II. ZAMÓWIENIA

1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż opakowań oraz chemii  w cenach znajdujących się na stronie sklepu.

2. Zamówienia mogą być składane przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu za pośrednictwem witryny www.colonginus.pl lub w siedzibie przedsiębiorstwa w godzinach pracy przedsiębiorstwa.

3. Zamówienie zostaje przyjęte do realizacji z chwilą potwierdzenia drogą elektroniczną lub telefoniczną. Brak potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji w ciągu 3 dni roboczych od daty otrzymania zamówienia oznacza anulowanie zamówienia.

4. W przypadku braku możliwości kontaktu z zamawiającym ze względu na błędny numer telefonu lub nieprawidłowy adres e- mail, zamówienie zostanie anulowane.

5. Możliwe formy płatności:

· gotówka (płatność gotówka kurierowi przy odbiorze towaru lub odbiór osobisty)

- przedpłata (faktura proforma)

- przelew (wymagane dokumenty założycielskie firmy: NIP, REGON, KRS lub Wpis do Rejestru Działalności Gospodarczej).

6. Czas realizacji zamówienia wynosi od 2 do 5 dni. Jeśli czas realizacji zamówienia okazałby się dłuższy niż podany na naszej stronie, Firma Longinus Co Sp.z o.o. Sp.K  skontaktuje się z Kupującym, aby potwierdzić dalszą chęć realizacji zamówienia.

 

III. WARUNKI DOSTAWY

1. Produkty dostarczane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00- 20.00.

2. Zamówienie o wartości poniżej minimum logistycznego wysyłane jest na koszt odbiorcy i wynosi 28 zł brutto  za 1 paczkę do 30 kg. Minimum logistyczne ustalane jest z klientem indywidualnie.

3. Jeżeli kurier nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem dostawy powinien zostawić Awizo.

4. Na liście przewozowym oprócz adresu Kupującego, wpisany jest numer telefonu kontaktowego podany przy składaniu zamówienia, co pozwala Kurierowi na ewentualny kontakt przed próbą doręczenia paczki. Kurier nie ma obowiązku kontaktu telefonicznego przy pierwszej próbie doręczenia przesyłki.

5. Przy odbiorze przesyłki należy sprawdzić czy opakowanie nie jest uszkodzone. W przypadku gdy paczka jest uszkodzona lub ilość paczek w przesyłce nie zgadza się, należy w obecności kuriera  spisać protokół reklamacyjny.

 

IV. GWARANCJA

1. Produkty sprzedawane w sklepie internetowym posiadają gwarancję na warunkach określonych w przepisach prawa obowiązujących na terytorium Polski.

 

V. REKLAMACJA

1. Reklamacje przyjmowane są e-mailowo lub przez stronę sklepu www.colonginus.pl

 

VI. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

1. Administratorem danych osobowych Klientów sklepu internetowego www.colonginus.pl jest firma Longinus Co Sp.z o.o. Sp.K z siedzibą w Bydgoszczy przy ul. Granicznej 3/13

2. Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

3. Organem nadzorczym w zakresie danych osobowych w Polsce jest obecnie Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, do którego Klient ma prawo wniesienia skargi, gdy uzna, że Administrator przetwarza Jego dane w sposób wadliwy lub niezgodny z przepisami.

4. Firma Longinus Co Sp.z o.o. Sp.K  przetwarza dane osobowe Klientów w zakresie:

– dane identyfikujące Klienta : nazwa, NIP, REGON,

– dane adresowe oraz teleadresowe (numer telefonu, fax, adres e-mail).

5. Dane osobowe Klienta przetwarzane są w celu prawidłowego wykonywania usług związanych z działalnością sklepu internetowego Administratora, a w szczególności do:

- zarejestrowania się w sklepie internetowym,

- dostarczenia zamówionego przez Klienta towaru,

- dokonania rozliczeń,

- korzystania przez Klienta z wszelkich uprawnień konsumenckich (np. zgłoszenia reklamacji),

- otrzymywania informacji o nowościach i promocjach (newsletter).

6. Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w chwili rejestracji do sklepu internetowego. Wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne jednak jej brak uniemożliwia zarejestrowanie się w Sklepie oraz dokonywanie zakupów za jego pośrednictwem.

7. W związku z przetwarzaniem przez Administratora danych osobowych, Klient ma prawo:

- zażądać od Administratora informacji o zakresie przetwarzania przez Niego danych osobowych,

- w każdej chwili wycofać swoją zgodę - bez podawania przyczyny. Żądanie może dotyczyć wskazanego przez Klienta celu przetwarzania np. wycofanie zgody na otrzymywanie informacji handlowych jak również, wszystkich celów przetwarzania. Wycofanie zgody dotyczącej wszystkich celów przetwarzania spowoduje, że konto Klienta zostanie usunięte w sklepie internetowym, a dane Klienta nie będą przetwarzane przez Administratora. Wycofanie zgody nie wpłynie na dotychczas dokonane czynności,

- zażądać ograniczenia przetwarzania Swoich danych osobowych czy to przez określony czas czy w określonym zakresie. Administrator przychyli się do decyzji. Żądanie to nie wpłynie na dotychczas dokonane czynności.

- dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz usunięcia.

8. Klient może zażądać aby Administrator przekazał posiadane dane do innego podmiotu. W tym celu należy skontaktować się z   Longinus Co Sp.z o.o. Sp.K  mailowo podając nazwę i adres podmiotu, do którego należy przekazać dane Klienta oraz ich zakres. Przekazanie nastąpi w formie elektronicznej po potwierdzeniu przez Klienta tego żądania. Potwierdzenie żądania jest potrzebne z uwagi na bezpieczeństwo danych Klientów i uzyskanie pewności, że żądanie pochodzi od osoby uprawnionej.

9. Administrator przechowuje dane osobowe Klienta do czasu usunięcia konta Użytkownika w Sklepie Internetowym, które może nastąpić na żądanie Klienta ale również w przypadku wycofania przez Klienta zgody na przetwarzanie Swoich danych, zgłoszenia sprzeciwu co do przetwarzania Swoich danych osobowych, bądź zażądania usunięcia danych osobowych. W systemach Administratora pozostaną jedynie informacje archiwalne o zawartych przez Klienta transakcjach, których przechowywanie związane jest z przysługującymi Klientowi roszczeniami np. z tytułu dokonania reklamacji a także w związku z obowiązującymi przepisami prawa.

10. Wszelkie zgłoszenia czy żądania dotyczące danych osobowych, Klient może zgłaszać do Administratora:

- w formie wiadomości e-mail na adres: biuro@colonginus.pl

- poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie www.colonginus.pl,

11. Longinus Co Sp.z o.o. Sp.K   może powierzać przetwarzanie danych osobowych podmiotom współpracującym z Longinus Co Sp.z o.o. Sp.K   , w zakresie niezbędnym dla realizacji transakcji, to jest w celu przygotowania zamówionego przez Klienta towaru oraz dostarczania przesyłek, rozliczeń fiskalno-księgowych lub przekazywania informacji handlowych pochodzących od Longinus Co Sp.z o.o. Sp.K   (ostatnie dotyczy Użytkowników, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji handlowych w formie newslettera). Dane osobowe Klientów, poza celami wskazanymi w niniejszej Ochronie Danych osobowych, nie będą w żaden sposób udostępniane osobom trzecim, w tym w szczególności nie będą przekazywane innym podmiotom, w celu przesyłania materiałów marketingowych osób trzecich. Dane osobowe Klientów Sklepu Internetowego nie są przekazywane poza obszar Unii Europejskiej.